Hit mezi rodiči i dětmi? Jednoznačně zimní tábory

Opravdovým hitem se v posledních letech stávají zimní tábory. Stále více rodičů přichází na to, že tábor není pouze doménou letních prázdnin a že i z těch jarních si dítě může odnést skvělé zážitky. S tábory o „jarňácích“ se roztrhl pytel – na co si dát pozor a jakou investici zhruba představují?

24.10.2011, 22:11, Vítek Novák

Týdenní jarní prázdniny pro rodiče zpravidla představují nemalou komplikaci, kterou v lepším případě vyřeší babička s dědečkem, v tom horším to „odnese“ pět dní volna v práci. I proto roste obliba zimních táborů, které zároveň zaručují, že si dítě prázdniny užije dosyta. A dokonce se i naučí něco, co se mu bude hodit celý život – lyžovat. Právě v odlišném programu od táborů letních spatřují organizátoři i rodiče velkou výhodu. I ta nejpropracovanější celotáborová hra či krásná pěší túra se totiž nevyrovná zasněženému kopci, správně navoskovaným lyžím a pořádnému adrenalinu, která právě tato kombinace často představuje. Odborníci ovšem varují: rodič by měl v případě zimních táborů být ostražitý. Vedoucí by měli disponovat patřičným lyžařským výcvikem a bezpečnostními kurzy. Především by ale měli děti několikrát denně kontrolovat – a to doslova od hlavy až k patě. Takové promáčené rukavice s ponožkami, ve kterých malý lyžař stráví celý den, mohou mít nepříjemné následky. Naší pozornosti by také nemělo unikat místo, kde bude naše ratolest ubytována. Zatímco v létě se na pohodlí ve stanu „nehraje“, v zimním měsících je trocha toho tepla, pohodlí a dobré večeře potřeba. Je proto dobré navštívit minimálně webové stránky konkrétního ubytovacího zařízení a vše si ověřit. Co dále od zimního tábora očekávat? Doba jde neustále kupředu a od organizátorů bychom již měli čekat určitý servis. Nebývá již ničím neobvyklým, že si o průběhu tábora můžeme každý den na internetu přečíst krátkou reportáž a prohlédnout fotografie. Někteří organizátoři dokonce umožňují rodičům psát vzkazy elektronickou cestou, které jsou následně dětem osobně předčítány. Tradičně největší komplikaci představují termíny jarních prázdnin. Ty se liší v jednotlivých okresech. Proto než si tábor objednáme a zaplatíme, řádně si ověříme, kdy se „jarňáky“ týkají našeho školáka (na stránkách ministerstva školství). Ceny zimních táborů bývají zpravidla vyšší než táborů letních. Může za to nákladnější ubytování (v zimě to prostě na stany není), doprava i samotný program. Počítat bychom měli zhruba s pěti tisíci korun. A samozřejmě s dalšími náklady na vybavení. Délka táboru je zpravidla týden, takže pokryje celou dobu trvání prázdnin. Mezi oblíbené destinace patří Krkonoše, ovšem v nabídce bývají i Alpy. Děti bývají na zimních táborech rozděleny do skupin podle lyžařských dovedností. Myslí se zpravidla i na „snowboarďáky“, pro které bývá určena zvláštní skupina. Proč marnit zimu před televizí či počítačem. Ať už máte doma zkušeného sjezdaře, nebo úplného začátečníka, na zimním táboře najde každý své místo.

Diskuse

Zimní tábory pro dětipočet přečtení: 6326x

Podporují nás

 
Liga výjimečných…
Zaměření: Pro nejmenší d…
Začátek: 17. 07. 2020
Pořadatel: Občanské sdruž…
4800 KčDetail
 
 
Letní tábor Bílá s…
Zaměření: S celotáborovo…
Začátek: 05. 07. 2020
Pořadatel: LDT Bílá skála…
5350 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Dlouhodobě nabízím za výhodných podmínek pro Vaše potřeby v krásných lesnatých oblastech Jihočeského kraje na Strakonicku a Písecku ale i v Českém ráj…
SPĚCHÁ! Termín: 19. 7. (Ne) - 1. 8. (So)! Tábornický oddíl narychlo hledá jednu usměvavou a k dětem kamarádskou vedoucí/nebo vedoucího, do jedné z šes…
Kompletní parta vedoucích (hl. vedoucí, 4-5 vedoucích, zdravotník, příp. praktikanti) hledá letní tábor. Jsme parta nadšenců, kteří spolu jezdí již ně…
Zdravotník s dlouholetou praxí nabízí své služby od 8. srpna. kontakt mailem: zdrzza@seznam.cz
Další inzerce

Aktuality

KVH COMBAT PRAHA 27.10.2019 11:48
Tábor pořádají hasiči.Budete jíst z ešusu,spát ve stanu,hlídat tábor,koupat se v řece,mít službu u kuchyně,zdolávat překážkovou dráhu,plížit se,střílet,naučíte se zacházet se zbraní,první pomoc,jak přivolat hasiče,záchranku i policii a jak sami pomoci.Poznáte požární sport,TFA a požární útok.
Kateřina Havlásková 27.5.2019 17:16
Přidejte se k našemu putování, čas je do 31.5. https://www.panikaterina.cz/letni-pobyt/
Kateřina Havlásková 24.5.2019 15:59
Zažijte něco, co tu ještě nebylo. Náš tábor sice ještě čeká na schválení, ale bližší informace najdete na webu viz níže a přihlásit se je potřeba do 31.5. 2019. Počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.
Miroslav Charvát 5.3.2019 10:48
K našemu táboru http://www.taboreni.cz/tabor/4044/S-Mirou-na-kole.html i webové stránky. Nyní nás najdete i tam. (Zde čekáme na schválení)
Miroslav Charvát 19.2.2019 13:44
Máme akci- pro první tři účastníky, kteří zaplatí zálohu na cyklo-tábor S Mírou na Kole (cyklotabor.7x.cz) dostane slevu na diplatek 500kč. Platí pro každý turnus, tedy pro celkem 6 dětí.
Miroslav Charvát 18.2.2019 10:15
Pomalu se nám začíná plnit náš cyklo-turistický tábor. Kdo si chce zajistit ještě své místo, pospěšte si... Prázdniny se kvapem blíží..
CentrumDeti.cz 23.1.2019 00:38
Záchranářský tábor je už beznadějně naplněn, na dalších zbývají poslední místa.
Veselý Příměšťák 20.6.2018 09:21
Tanečky v Praze! Přihlaste dítka na taneční tábor. Ještě nám pár tanečnic a tanečníků schází! :)
Volný čas dětí, z.s. 8.6.2018 12:27
Uvolnilo se nám jedno volné místo na našem Supertáboře pro superhrdiny! Kdo marně hledá volné místo pro své dítě, podívejte se zde: http://včd.eu/supertabor. :)
Veselý Příměšťák 11.5.2018 13:27
Nemohli jsme nezavítat na 24. knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha, když tam vystavuje naše milá Raketa svoji tvorbu. Její otec, Joachim Dvorak, věnuje všem dětem na turnusech Veselý Příměšťák 2018, úžasnou knihu Doktor Racek -- Cesta kolem světa za 31 písmen.