Stanové letní tábory v klasickém přírodním stylu začínají být zase IN.

Když se řekne letní tábor, každý si představí zábavné týdny v přírodě plné her, poznávání kamarádů a nových zážitků. Skupina Čtrnáctka se práci s dětmi věnuje již více než 40 let. Zkušený kolektiv vedoucích připravuje pro děti každoročně dvoutýdenní výpravy do světa fantazie a her. Stejně tomu tak bude i letos, kdy v termínu 29.6. – 13.7. pořádá nedaleko Slatiňan přesně takový letní tábor pro děti od 1. do 9. třídy.

19.5.2013, 11:01,

Náš letní tábor, který má již více než třicetiletou tradici, umožňuje dětem objevovat nejen kouzla přírody, ale mají možnost naučit se základům zdravovědy, orientace nejen na mapě i dalším trampským dovednostem. Žádný rok není stejný. Děti vždy čeká nová a napínavá celotáborová hra, která je může zavést na druhou stranu zeměkoule, do dávného pravěku nebo hlubokého vesmíru. V minulých letech jsem poznávali krásy starověkého Egypta, objevovali tajemství Chicaga 20.let, hledali poslední lidskou platnetu skrytou v temném vesmíru nebo pomáhali Indiana Jonesovi objevit svatý Grál. Pět desítek dětí každoročně poznává krásy táboření při zábavných hrách a soutěžích, které jim umožní poznat se navzájem v rámci různorodého kolektivu.

“Letošní celotáborová hra je připravena podle počítačové hry Atlantis, která se odehrává na ostrově Atlantida. Zde spolu soupeří dobro a zlo. To jak to dopadne a detaily hry si již necháme pro naše účastníky :)”, říká Tomáš Poláček, hlavní vedoucí tábora.

Areál tábora se nachází v lesích nedaleko Slatiňan u Chrudimi. Děti jsou ubytovány v klasických podsadových stanech a zděných budovách. V táboře stojí i tradiční indiánská teepee. Strava je zajištěna pětkrát denně, děti mají celý den k dispozici dostatek šťávy nebo čaje. Na pravidelný pitný režim dětí dohlíží společně všichni vedoucí tábora. Díky obsazení zkušenými vedoucími, kteří vyrostli často přímo v našem oddílu UŠI, máme zajištěno, že se děti naučí opravdu užitečné věci do života, jako například jak si rozdělat oheň a mít ho plně pod kontrolou, jak pracovat s nožem a přitom si neublížit a také jak pomoci v kuchyni například s oloupáním cibule nebo brambor, popřípadě jak udržovat oheň tak, aby se na něm dalo pohodlně vařit. Děti se dále naučí, jak se chovat k přírodě, orientovat se v mapě a dojít do cíle. Tým vedoucích připravuje táborový program v průběhu celého předchozího roku. Všichni vedoucí každoročně absolvují školení zdravovědy a bezpečnosti práce s dětmi. Školení je vždy završeno závěrečnou zkouškou.

,,Pracujeme s dětmi od první do deváté třídy, v uplynulých letech jsme měli i skupinu předškoláků, pro které jsme náš program upravovali. Řada účastníků z řad dětí s námi jezdí od první třídy a někteří postupem let doplnili kolektiv vedoucích,” říká Tomáš Poláček.

Pokud Vás náš tábor zaujal a chcete umožnit Vašim dětem zažít nevšední zážit s kamarády, poznat krásné Chrudimské lesy, máme ještě posledních pár volných míst, tak neváhejte a registrujte svou účast například pomocí tohoto formuláře nebo se můžete telefonicky registrovat u Tomáše Poláčka na čísle 720 750 873 p­opřípadě emailem na info@zelnacek.czhttp://tabor.zelnacek.cz

Tým vedoucích skupiny Čtrnáctka

Diskuse

Hurá na hru


Související tábory

Jsme stanový tábor postavený na zelené louce. Bydlíme ve stanech s podsadou a všechno zázemí si budujeme sami. Náš tábor je pořádán hlavně pro členy našich oddílů, ale každoročně se přidává i mnoho externích kamarádů. Tábor se nachází na malé louce … více »

29. 6 - 13. 7. 2013 Vydejte se spolu s námi na ostrov Atlantida, ztracený v hlubokých vlnách oceánu. Pod moudrou vládou královny a laskavým okem Měsíční bohyně Ammu a Slunečního boha Saata zde v městském státě kvete bohatá a vzdělaná civilizace. Pr… více »


Další fotografiepočet přečtení: 8156x

Podporují nás

 
Youngster
Zaměření: Zážitkový
Začátek: 19. 07. 2022
Pořadatel: Tábory Mamut
4500 KčDetail
 
 
ĎÍVČÍ TÁBOR
Zaměření: Zážitkový
Začátek: 09. 07. 2022
Pořadatel: Marcela Jelínk…
3990 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

zdravotník od 13.8. do 21.8.2022 jen s ubytováním v budově a max. 80 dětí
Hledáme vhodné místo k pronájmu za rozumnou a přijatelnou cenu, cca hodinu od Prahy 4, k uspořádání 3 táborových turnusů v srpnu 2023. Kapacita 40 mís…
Hledám praktikanta na LDT v Domašově nad Bystřicí 2. turnus v termínu 13.7.- 25.7.2022. Požadavky: - min. věk 15 let. V případě zájmu zašlete svůj živ…
Hledám oddílového vedoucího na LDT v Domašově nad Bystřicí 2. turnus v termínu 13.7.- 25.7.2022. Požadavky: - min. věk 18 let V případě zájmu zašlete …

Aktuality

11.1.2022
Registrujeme zhruba dvojnásobný zájem o náš katalog dětských táborů oproti roku 2021.
5.12.2021
Táborový katalog na letní tábory 2022 se pomalu začíná plnit.
20.11.2021
Přípravy na další sezónu pomalu začínají. V tomto období se nejčastěji vymýšlejí celotáborové témata.