Stanové letní tábory v klasickém přírodním stylu začínají být zase IN.

Když se řekne letní tábor, každý si představí zábavné týdny v přírodě plné her, poznávání kamarádů a nových zážitků. Skupina Čtrnáctka se práci s dětmi věnuje již více než 40 let. Zkušený kolektiv vedoucích připravuje pro děti každoročně dvoutýdenní výpravy do světa fantazie a her. Stejně tomu tak bude i letos, kdy v termínu 29.6. – 13.7. pořádá nedaleko Slatiňan přesně takový letní tábor pro děti od 1. do 9. třídy.

19.5.2013, 11:01,

Náš letní tábor, který má již více než třicetiletou tradici, umožňuje dětem objevovat nejen kouzla přírody, ale mají možnost naučit se základům zdravovědy, orientace nejen na mapě i dalším trampským dovednostem. Žádný rok není stejný. Děti vždy čeká nová a napínavá celotáborová hra, která je může zavést na druhou stranu zeměkoule, do dávného pravěku nebo hlubokého vesmíru. V minulých letech jsem poznávali krásy starověkého Egypta, objevovali tajemství Chicaga 20.let, hledali poslední lidskou platnetu skrytou v temném vesmíru nebo pomáhali Indiana Jonesovi objevit svatý Grál. Pět desítek dětí každoročně poznává krásy táboření při zábavných hrách a soutěžích, které jim umožní poznat se navzájem v rámci různorodého kolektivu.

“Letošní celotáborová hra je připravena podle počítačové hry Atlantis, která se odehrává na ostrově Atlantida. Zde spolu soupeří dobro a zlo. To jak to dopadne a detaily hry si již necháme pro naše účastníky :)”, říká Tomáš Poláček, hlavní vedoucí tábora.

Areál tábora se nachází v lesích nedaleko Slatiňan u Chrudimi. Děti jsou ubytovány v klasických podsadových stanech a zděných budovách. V táboře stojí i tradiční indiánská teepee. Strava je zajištěna pětkrát denně, děti mají celý den k dispozici dostatek šťávy nebo čaje. Na pravidelný pitný režim dětí dohlíží společně všichni vedoucí tábora. Díky obsazení zkušenými vedoucími, kteří vyrostli často přímo v našem oddílu UŠI, máme zajištěno, že se děti naučí opravdu užitečné věci do života, jako například jak si rozdělat oheň a mít ho plně pod kontrolou, jak pracovat s nožem a přitom si neublížit a také jak pomoci v kuchyni například s oloupáním cibule nebo brambor, popřípadě jak udržovat oheň tak, aby se na něm dalo pohodlně vařit. Děti se dále naučí, jak se chovat k přírodě, orientovat se v mapě a dojít do cíle. Tým vedoucích připravuje táborový program v průběhu celého předchozího roku. Všichni vedoucí každoročně absolvují školení zdravovědy a bezpečnosti práce s dětmi. Školení je vždy završeno závěrečnou zkouškou.

,,Pracujeme s dětmi od první do deváté třídy, v uplynulých letech jsme měli i skupinu předškoláků, pro které jsme náš program upravovali. Řada účastníků z řad dětí s námi jezdí od první třídy a někteří postupem let doplnili kolektiv vedoucích,” říká Tomáš Poláček.

Pokud Vás náš tábor zaujal a chcete umožnit Vašim dětem zažít nevšední zážit s kamarády, poznat krásné Chrudimské lesy, máme ještě posledních pár volných míst, tak neváhejte a registrujte svou účast například pomocí tohoto formuláře nebo se můžete telefonicky registrovat u Tomáše Poláčka na čísle 720 750 873 p­opřípadě emailem na info@zelnacek.czhttp://tabor.zelnacek.cz

Tým vedoucích skupiny Čtrnáctka

Diskuse

Hurá na hru


Související tábory

Jsme stanový tábor postavený na zelené louce. Bydlíme ve stanech s podsadou a všechno zázemí si budujeme sami. Náš tábor je pořádán hlavně pro členy našich oddílů, ale každoročně se přidává i mnoho externích kamarádů. Tábor se nachází na malé louce … více »

29. 6 - 13. 7. 2013 Vydejte se spolu s námi na ostrov Atlantida, ztracený v hlubokých vlnách oceánu. Pod moudrou vládou královny a laskavým okem Měsíční bohyně Ammu a Slunečního boha Saata zde v městském státě kvete bohatá a vzdělaná civilizace. Pr… více »


Další fotografiepočet přečtení: 7463x

Podporují nás

 
2 týdenní TRADIČNÍ…
Zaměření: Pobyt v přírod…
Začátek: 03. 07. 2022
Pořadatel: Greenhorns - s…
6980 KčDetail
 
 
Lyžařský a snowboa…
Zaměření: Lyžařský & Sno…
Začátek: 06. 02. 2022
Pořadatel: CK Sindibád
6480 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti s možností zástavy i druhé v pořadí. Exekuce ani dražba pro nás nejsou překážkou. Vaši situaci posoudíme a ř…
Pro naše tábory hledáme na léto 2022 zapůjčení stanů s podsadou. Za nabídky předem děkujeme.
Dobrý den, zdravím všechny tábornice a táborníky! Tým Spolku táborníků Čmuďajs zoufale shání mladé praktikanty/praktikantky cca ve věku 15-20 let, je…
Pro rok 2022 na měsíc srpen, hledáme zkušené zdravotníky,programový vedoucí,kuchaře,zásobovače pro organizování tábora. Přesné info poskytneme přes e-…

Aktuality

Táboření 20.7.2021
Táborová sezóna běží dobře. Počty turnusů, dětí i zkontrolovaných táborů odpovídají běžnému roku. Čísla jsou o něco vyšší.
Táboření 5.6.2021
Informace o podmínkách testování na táborech se neustále mění. Ale již víme, že TÁBORY BUDOU!
Táboření 5.4.2021
V katalogu máme 970 běhů táborů, což odpovídá běžnému roku. Z toho usuzujeme, že většina pořadatelů boj s Covidem nevzdává, rovněž počítá s tím, že letní tábory budou a svoje turnusy připravují