Tábor bez obav?

Vážení rodiče, rozumíme tomu, že poslat dítě na tábor může vyvolávat určité obavy, nejistotu. Tato stránka nabízí informace, které Vaše obavy rozptýlí.

16.10.2014, 18:13,

Vedoucí/praktikanti

Vedoucí a praktikanti jsou pečlivě vybíráni hlavním vedením daného běhu. Osoby, vykonávající funkce hlavního vedení, vedoucích, praktikantů, jsou buď odchovanci LDT Bílá skála, či jsou to osoby, které byly doporučeny vedoucími hlavnímu vedení. Z tohoto vyplývá, že na pozice, které jsou tak důležité pro organizaci a průběh tábora, se nedostanou neznámí jedinci. Celkově se snažíme, aby se personální obsazení jednotlivých běhů minimálně měnilo. Každý vedoucí a praktikant je povinen předložit potvzení lékaře o schopnosti práce s dětmi a dodržovat své povinnosti. V případě, že vedoucí či praktikant poruší své povinnosti či jinak projeví svojí nekompetentost v rámci svěřené funkce, řeší tento problém hlavní vedoucí. Týmy jednotlivých běhů jsou složeny většinou z vysokoškoláků, pedagogů a studentů gymnázií a jiných maturitních oborů.

Zajištění zdravotní péče

Personální obsazení funkce zdravotníka se striktně řídí stanovami zákona, viz Zák. 258/2000 Sb. §11 odst. 11 a a 11 c.

Zdravotní rizika si každý zdravotník mapuje již první den pobytu při tzv.filtru, tzn. individuální seznámení zdravotníka s dítětem a jeho zdravotním stavem. Zdravotník předá vedoucímu veškeré zjištěné informace a vedoucí si nastuduje základ dané problematiky. Zdravotník vede podrobnou lékařskou evidenci v podobě zdravotní karty, která je po skončení tábora předána zákonným zástupcům dítěte. Zvláštní zřetel je kladen na děti s různými alergiemi. Prioritou zdravotníka i vedoucích je preventivní předcházení alergickým reakcím. Při všech aktivitách je přítomný zdravotník. Pro urychlení komunikace se používají vysílačky a mobilní telefony. Dostupnost nemocnice, pediatra a jiných ambulancí je jedenáct kilometrů (sídlo je v Jindřichově Hradci). Každý zdravotník na každém běhu je domluven s pediatrickou ordinací. V minulých letech absolvovali opakovaně náš tábor děti s epilepsií, bezlepkovou dietou, astmatem, hemofílií. Nejen o tyto děti jsme schopni se kompetentně postarat a připravit jim zájímavý a pro ně přiměřený táborový program.

Koupání

Každý vedoucí při příjezdu na tábor zjišťuje od rodičů plavecké schopnosti dítěte. Děti se smějí koupat pouze se svolením vedoucího a vždy pod dohledem vedoucích. Vedoucí je s dětmi ve vodě vždy přítomen. Některé běhy disponují kvalifikovanými plavčíky. Pro neplavce a pro děti, jejichž plavecké schopnosti jsou spíše sporadické, jsou k dispozici rukávky, plavací kruh a vesta. V případě, že se neplavec nebojí vody, stará se o toto dítě přidělený vedoucí po celou dobu, kdy se dítě nachází ve vodě či v její blízkosti. Jsme si vědomi toho, že koupání je činnost, která je spojená s riziky, a proto k této činnosti přistupujujeme s velkou obezřetností a všichni bez vyjímky dodržujeme stanovená bezpečnostní pravidla.

Úrazy

Ať chceme nebo ne rizika, úrazů číhají na každém kroku a musíme si přiznat, dějí se…bohužel. Ze všech sil se je snažíme minimalizovat a předcházet jim. Děti jsou pod neustálým dohledem ve dne v noci. Neexistuje, aby dítě opustilo kolektiv bez vědomí vedoucího.

Hry jsou přizpůsobeny možnostem dětí, počasí a řadě dalších faktorů tak, abychom předešli vzniku úrazu. Děti jsou hned na začátku tábora instruovány, že veškeré zdravotní obtíže, problémy, musí hlásit vedoucímu a zdravotníkovi.

Na našem táboře se ke každé zdravotní obtíži přistupuje profesionálně a nic se nepodceňuje!

Šikana

V rámci 14denního tábora se sjedou děti, které se dost často neznají, a jsou v rámci oddílů vedeni ke spolupráci, přátelství. Někdy však může dojít k tomu, že někteří jedinci z různých důvodů do kolektivu nezapadnou a mohou být ostatními dětmi odstrkované a v krajních případech se může jednat o jednání spadající do definice šikany. Pro takové chování na našem táboře není místo. Snažíme se těmto případům předcházet a elimonovat je. Základem je všímavost a zkušenosti vedoucího, samozřejmě důvěra dětí ke svým vedoucím a přátelská, bezpečná atmosféra tábora. Zkušené oko vedoucího je vytrénováno všímat si změn chování a agresivity v kolektivu. Již v případě náznaku agresivity (slovní, fyzické) zasahuje vedoucí a jeho úkolem je tento případ vyřešit a tyto projevy chování napravit.

Alkohol, drogy, sex

Strašák všech rodičů. Opět klademe důraz na důvěru mezi vedoucím a dětmi. V tomto případě se vedoucí zaměřují na rizikové skupiny dětí, tedy starší náctileté děti, a v rámci prevence s nimi probírají dopad případného zjištění těchto prohřešků na pobyt na táboře. Neustálý dohled je samozřejmostí, stejně jako pestrý program, aby děti neměly čas na vymýšlení lumpáren. Alkohol, drogy a sex na tábor nepatří a při zjištění těchto prohrešků následuje nekompromisně oznámení události rodičům a okamžitý odjezd domů bez náhrad. Cigarety nevyjímaje, jelikož se neztotožňuje s myšlenkou, že by tabák měl patřit do životního stylu dětí a mládeže.

Diskuse

Pohled na chatky z centra tábora


Další fotografiepočet přečtení: 195x

Podporují nás

 
HOROLEZECKÉ TÁBORY
Zaměření: Sportovní
Začátek: 17. 07. 2021
Pořadatel: CK Sindibád
4780 KčDetail
 
 
RYBÁŘSKÉ TÁBORY - …
Zaměření: Rybářský
Začátek: 14. 08. 2021
Pořadatel: CK Sindibád
4580 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Hledáme kuchařku na náš letní tábor do Probulova! Vařit se bude pro 24 dětí a 6 dospělých. Ubytování, jídelníček, závoz surovin je zajištěn. Stačí je…
Ahoj všem, jmenuji se Bětka a hledám tábor, kam by mě v létě vzali jako vedoucí nebo pomocnou sílu do kuchyně či na úklid v termínu 17.7. - 31.7. 2021…
Prodáme poschoďové postele. Některé na sobě mají viditelné známky opotřebení. Konstrukce jsou ale kvalitní a stále v pěkném stavu. Cena 1000,- za kus …
Můžeme vám zde pomoci s půjčkou na jakoukoli částku, kterou potřebujete, za předpokladu, že ji po splatnosti splatíte. Poskytujeme půjčku s 3 úrokovou…
Další inzerce

Aktuality

Táboření 27.9.2020 17:00
Taboreni.cz je nově hezky upravené pro mobilní telefony (responzivní).
Táboření 25.9.2020 9:28
Registrace na Táboření je opět zprovozněna. Vypnuta byla kvůli podvodným registracím. Vše také již běží na SSL, tedy jsme konečně bezpeční :-)
KVH COMBAT PRAHA 27.10.2019 11:48
Tábor pořádají hasiči.Budete jíst z ešusu,spát ve stanu,hlídat tábor,koupat se v řece,mít službu u kuchyně,zdolávat překážkovou dráhu,plížit se,střílet,naučíte se zacházet se zbraní,první pomoc,jak přivolat hasiče,záchranku i policii a jak sami pomoci.Poznáte požární sport,TFA a požární útok.
Kateřina Havlásková 27.5.2019 17:16
Přidejte se k našemu putování, čas je do 31.5. https://www.panikaterina.cz/letni-pobyt/
Kateřina Havlásková 24.5.2019 15:59
Zažijte něco, co tu ještě nebylo. Náš tábor sice ještě čeká na schválení, ale bližší informace najdete na webu viz níže a přihlásit se je potřeba do 31.5. 2019. Počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.
Miroslav Charvát 5.3.2019 10:48
K našemu táboru http://www.taboreni.cz/tabor/4044/S-Mirou-na-kole.html i webové stránky. Nyní nás najdete i tam. (Zde čekáme na schválení)
Miroslav Charvát 19.2.2019 13:44
Máme akci- pro první tři účastníky, kteří zaplatí zálohu na cyklo-tábor S Mírou na Kole (cyklotabor.7x.cz) dostane slevu na diplatek 500kč. Platí pro každý turnus, tedy pro celkem 6 dětí.
Miroslav Charvát 18.2.2019 10:15
Pomalu se nám začíná plnit náš cyklo-turistický tábor. Kdo si chce zajistit ještě své místo, pospěšte si... Prázdniny se kvapem blíží..
CentrumDeti.cz 23.1.2019 00:38
Záchranářský tábor je už beznadějně naplněn, na dalších zbývají poslední místa.
Veselý Příměšťák 20.6.2018 09:21
Tanečky v Praze! Přihlaste dítka na taneční tábor. Ještě nám pár tanečnic a tanečníků schází! :)
Volný čas dětí, z.s. 8.6.2018 12:27
Uvolnilo se nám jedno volné místo na našem Supertáboře pro superhrdiny! Kdo marně hledá volné místo pro své dítě, podívejte se zde: http://včd.eu/supertabor. :)
Veselý Příměšťák 11.5.2018 13:27
Nemohli jsme nezavítat na 24. knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha, když tam vystavuje naše milá Raketa svoji tvorbu. Její otec, Joachim Dvorak, věnuje všem dětem na turnusech Veselý Příměšťák 2018, úžasnou knihu Doktor Racek -- Cesta kolem světa za 31 písmen.