Jak šel čas v našich jazykových kempech

The Villa působí na trhu od roku 2003. Programy pro děti jsme nedělali odjakživa. Průkopnicí v dětských kurzech ve Ville byla naše milá lektorka Laura. U nás učila dospělé a firemní studenty, ale z USA měla praxi s dětmi a s dětmi to opravdu uměla. Byla plná energie, do výuky uměla zapojit jak hru, tak tvořivost. Děti jí zkrátka zbožňovaly.

8.5.2016, 16:26,

A jak se tak na přelomu roku 2007/2008 rozjely dětské kurzy, které se nakonec zformovaly do programu Anglické družiny, tak vznikl nápad na letní kemp. Dohromady se dala parta dětiček, které s námi angličtinu studovaly přes rok a chtěly v tom pokračovat i o prázdninách. A tak se zrodil první Summer Camp. Psal se rok 2009. Kemp vedla naše lektorka Martina. Ta navázala na skvělou činnost Laury a do kempů přinesla tvořivý program nevšedního charakteru – město z těstovin, domácí výrobu plastelíny, barvení triček různými technikami, vaření a zdobení pancakes, plácačkový tenis a mnoho, mnoho dalšího. Martina byla třída a na přes rok jsme zaplnili 5 turnusů tábora. Program jsme kreativně obměňovali a zařadili pestrou paletu výletů – technické muzeum, hrad, ZOO, čokoládové muzeum a dětí přibývalo.

Martině byla vydatnou pomocnicí Hanka, která se podílela také na administrativě a organizaci tábora. Lektor Don, kterého mnohé z našich dětí pamatují jakožto lektora Anglické družiny, svou spolupráci s naší školou odstartoval právě na Summer Campu 2010.

Doménou Martiny byl nejen pestrý program Summer Campu, ale také krásná grafická tvorba, v tomto případě v podobě zpracování Scrap booků z jednotlivých turnusů kempu. V roce 2011 dělal Martině hlavního parťáka napříč prázdninami Daemos – hudebně založený, pohodový lektor z Austrálie.

V roce 2012 se kempy už konaly ve větších prostorách nového sídla školy na Ruské, na Vinohradech. Bylo to první léto, kdy jsme obsadili celých 9 týdnů kempů. Zdálo se, že praskneme ve švech. Bylo to také poprvé, co se konal Anglický kemp pro děti Expatů. Náš tým se generelně rozrostl a tak se i na kempech podílelo více lektorů – Paul, Kiva, Lilian a Brynn, ze kterého se nakonec vyklubala naše letní stálice a v kempech se s ním děti začaly setkávat rok, co rok.

Rok 2012 byl výjimečný nejen obsazeností všech turnusů, ale také tím, že jsme jednu lektorku vyslali do Rakouska do Innsbrucku, kde se dala dohromady parta dětí z Rakouska a naše lektorka jim v prostředí hor vytvořila zcela netradiční Summer Camp.

I v roce 2013 se Summer Camp shledává s plnou obsazeností a úspěšně zařazujeme Španělský kemp pro teenagery a Francouzský mini kemp. A pak, že se o prázdninách děti nic nenaučí. My můžeme potvrdit, že je tomu spíš naopak. Z lektorů jste se mohli na kempu potkat s Lindsay, Zuzkou, Brynnem, Lillian, Kivou nebo Adrienne. Program je obohacen o bubenický workshop s Vincentem, výlet do lanového centra, o výrobu masek metodou „paper mache“ a o další radostné zážitky.

Děti, které se k nám léta vracely do Summer Campu nám najednou odrostly, ale zábavnou angličtinou se chtěly o prázdninách zabývat i teenageři, to koukáte, co? Ale je to tak. A tak jsme pro rok 2014 otevřely 2 týdny kempu zaměřeného výhradně pro teenagery. Náplň jsme upravili dle zájmů starších dětí… složitější stolní hry, výlet k přehradě, lasergame, teambuildingové aktivity v parku a věřte, nevěřte, i teenageři nám dali zpětnou vazbu na jedničku. Samozřejmě, že běžely i klasické turnusy pro menší děti a vydařilo se zopakovat i další ročník Španělského kempu, ze kterého byla partička teenagerů také nadšená – myslím, že díky Zuzce! V roce 2014 naše řady posílila Terah, Alison, Meghan, Margot a Karolína, Brynn samozřejmě také nechyběl.

10 turnusů příměstských kempů pro různé věkové kategorie, zaměřeno na různé cizí jazyky, jen svědčí o úspěšnosti kempů a o tom, že děti i teenageři mají chuť se o prázdninách cizím jazykům věnovat. A ma děláme co je v našich silách, aby si to zároveň užívali!

I léto 2015 proběhlo úspěšně a mnohé děti, které jsme zažili na začátku rozjezdu Summer Campů jako školáky, se k nám dnes vrací jako teenageři do naší novější série kempů TEENS. Ale o těch napíšeme něco blíže v nadcházejícím článku. V létě 2015 jsme otevřeli 6 KIDS turnusů, 3 Teens turnusy a 2 turnusy ESP. Ptáte se, co je to ESP – no přece španělský kemp pro teenagery!

Nyní na jaře 2016 jsme už opět ve víru příprav na léto. Patří sem vývoj programu, průzkum nových lokalit pro výlety, příprava tvořivých materiálů, dozásobení novými hrami (na skladě se na nás již smějí nové BrainBoxy, nové Story cubes a některé zcela nové hry, ty necháme jako překvapení!), ale i literaturou a samozřejmě i zaškolení lektorů. Dále věnujeme pozornost úklidu a renovaci prostor pro kemp. Po loňském doplnění novým nábytkem, novou plakátovou výzdobou se letos chystáme přidat nové herní koberce. I letošní tým se na Vaše děti už začíná těšit. I letos zařazujeme Summer Camp pro děti, Anglický příměstský kemp pro teenagery, nově také Francouzksý příměstský kemp pro teenagery, a již Vámi oblíbený Španělský příměstský kemp pro teenagery. On-line přihlášky jsou zprovozněné a koordinátoři připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se letošních táborů.

Diskuse

The Villa Summer Camp 2015 - anglický příměstský tábor


Další fotografiepočet přečtení: 211x

Podporují nás

 
Výtvarný tábor v M…
Zaměření: Výtvarné
Začátek: 02. 07. 2021
Pořadatel: Agentura TAPAZ…
4090 KčDetail
 
 
Javorová skála 202…
Zaměření: Zážitkový
Začátek: 07. 08. 2021
Pořadatel: Kroužky o.p.s.
6990 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Sháníme na poslední týden v červenci výpomoc do kuchyně na letní dětský tábor (Nuzice u Bechyně, cca 70 dětí). Jsme celkem normální lidi a máme nejlep…
Dobrý den. zakládáme novou skupinu pro zdravotníky, skupina je určena pro všechny, kteří mají zdravotnický kurz (zdravotní zotavovacích akcí), nebo m…
Ahoj :) Jsem 20 letá komunikativní slečna a sháním od června po celé leto brigady jako vedoucí tabora či nějaká pomoc :) Ja sama jsem jako dítě na táb…
Již opět přijímáme objednávky pronájmů pozemků v krásných lesnatých oblastech Jihočeského kraje na Strakonicku a to v okolí Blatné a Písecku v okolí M…
Další inzerce

Aktuality

Táboření 27.9.2020 17:00
Taboreni.cz je nově hezky upravené pro mobilní telefony (responzivní).
Táboření 25.9.2020 9:28
Registrace na Táboření je opět zprovozněna. Vypnuta byla kvůli podvodným registracím. Vše také již běží na SSL, tedy jsme konečně bezpeční :-)
KVH COMBAT PRAHA 27.10.2019 11:48
Tábor pořádají hasiči.Budete jíst z ešusu,spát ve stanu,hlídat tábor,koupat se v řece,mít službu u kuchyně,zdolávat překážkovou dráhu,plížit se,střílet,naučíte se zacházet se zbraní,první pomoc,jak přivolat hasiče,záchranku i policii a jak sami pomoci.Poznáte požární sport,TFA a požární útok.
Kateřina Havlásková 27.5.2019 17:16
Přidejte se k našemu putování, čas je do 31.5. https://www.panikaterina.cz/letni-pobyt/
Kateřina Havlásková 24.5.2019 15:59
Zažijte něco, co tu ještě nebylo. Náš tábor sice ještě čeká na schválení, ale bližší informace najdete na webu viz níže a přihlásit se je potřeba do 31.5. 2019. Počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.
Miroslav Charvát 5.3.2019 10:48
K našemu táboru http://www.taboreni.cz/tabor/4044/S-Mirou-na-kole.html i webové stránky. Nyní nás najdete i tam. (Zde čekáme na schválení)
Miroslav Charvát 19.2.2019 13:44
Máme akci- pro první tři účastníky, kteří zaplatí zálohu na cyklo-tábor S Mírou na Kole (cyklotabor.7x.cz) dostane slevu na diplatek 500kč. Platí pro každý turnus, tedy pro celkem 6 dětí.
Miroslav Charvát 18.2.2019 10:15
Pomalu se nám začíná plnit náš cyklo-turistický tábor. Kdo si chce zajistit ještě své místo, pospěšte si... Prázdniny se kvapem blíží..
CentrumDeti.cz 23.1.2019 00:38
Záchranářský tábor je už beznadějně naplněn, na dalších zbývají poslední místa.
Veselý Příměšťák 20.6.2018 09:21
Tanečky v Praze! Přihlaste dítka na taneční tábor. Ještě nám pár tanečnic a tanečníků schází! :)
Volný čas dětí, z.s. 8.6.2018 12:27
Uvolnilo se nám jedno volné místo na našem Supertáboře pro superhrdiny! Kdo marně hledá volné místo pro své dítě, podívejte se zde: http://včd.eu/supertabor. :)
Veselý Příměšťák 11.5.2018 13:27
Nemohli jsme nezavítat na 24. knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha, když tam vystavuje naše milá Raketa svoji tvorbu. Její otec, Joachim Dvorak, věnuje všem dětem na turnusech Veselý Příměšťák 2018, úžasnou knihu Doktor Racek -- Cesta kolem světa za 31 písmen.