Letní tábor s výukou angličtiny ENWIA pořádáme úspěšně již od roku 1993. Během těchto let se táborů zúčastnilo více než 2000 dětí, které se k nám každoročně vrací či vracely a některé se staly součástí našeho teamu vedoucích. Hlavní vedoucí a zástupce jsou držiteli Certifikátu hlavních vedoucích táborů akreditovaného u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Tábor je určen dětem a mládeži od 6 do 18 let, zdatným angličtinářům i úplným začátečníkům.

Po rekreačních centrech v Jestřebí, Podbořánkách a Lažánkách jsme se nastálo usídlili v rekreačním zařízení Lučkovice u Blatné v Jižních Čechách, kam od roku 1997 každoročně jezdíme. Zkušení táboroví vedoucí a lektoři připravují po celý rok nabitý program, ve kterém si každý účastník našeho jazykového tábora najde to své.

Při každodenní výuce angličtiny klademe důraz na konverzaci (mj. také s rodilými mluvčími) a použití jazyka v praxi. Mladší děti si na táboře hravou formou osvojí základy jazyka a ztratí ostych mluvit, starší si zlepší konverzační dovednosti a rozšíří slovní zásobu. Snažíme se, aby si děti angličtinu s námi na jazykovém táboře oblíbily a nevnímaly ji jako povinnost.

Důležitou součástí tábora je také celotáborová hra, kterou pečlivě připravujeme tak, aby byla atraktivní pro všechny věkové kategorie. Děti se tak mohou těšit na mnoho pestrých a napínavých dobrodružství.

Enwia Summer Camp

Adresa
Kontaktní osoba Judita Horová
Mail 733 326 171
Web www.enwia.cz

Další informace

Angličtina je na táboře dětem předávána zcela odlišnou formou, než na jakou jsou zvyklé ze školy. Zaměřujeme se především na činnosti, na které není v klasickém školství při výuce angličtiny čas ani prostor. Neřídíme se výlučně jedním pedagogickým směrem, ale z několika teorií si vybíráme to, co je vhodné pro netradiční prostředí letního tábora. Výuka angličtiny probíhá v malých skupinách, do kterých jsou děti první den rozděleny podle věku a dosažených jazykových znalostí. Tábora se tedy mohou účastnit jak začátečníci, tak i pokročilí.

Intenzivní výuka se koná každý den vždy v dopoledních hodinách v rozsahu třech vyučovacích hodin hravou, zábavnou a dětem snadno přístupnou formou (kombinace klasické výuky a zábavných her). Díky našemu zkušenému lektorskému týmu si děti doplní mezery v gramatice, naučí se spoustu nových užitečných slovíček a frází, konverzovat a reagovat v běžných životních situacích v angličtině a také se dozví zajímavosti o anglicky mluvících zemích. Český lektor či rodilý mluvčí aktivně s dětmi pracuje v učebnách nebo při pěkném počasí třeba na terase či louce. Výuka je zaměřena zejména na prohloubení konverzačních schopností, aktivní vnímání řeči, přirozenou výslovnost a často chybějící nenucené užívání jazyka. Na druhé straně i gramatika jazyka je vhodně opakována, aby doplnila hlavní zaměření kurzu. Domů si přivezou desky s anglickými materiály a zpěvník, ze kterého se během tábora učí populární písničky.

Na táboře jsou po celou dobu přítomni rodilí mluvčí, kteří se zaměří zejména na konverzaci a správnou výslovnost a také jsou po celou dobu zapojeni do všech táborových činností. Střídají se při výuce angličtiny u všech dětí včetně úplných začátečníků. Děti tak jsou v neustálém a bezprostředním kontaktu s angličtinou v její nezkreslené podobě, takže i méně pokročilí si osvojí při všech denních činnostech, hrách a soutěžích různé anglické fráze a rozšíří si slovní zásobu. Přítomnost rodilých mluvčí působí jako silná motivace i pro děti, které zatím nemají ke studiu cizího jazyka příliš kladný vztah.

Program během celého dne je uspořádán tak, aby se děti nejen učily anglicky, ale užily si i spoustu legrace a čerstvého vzduchu. Proto pro děti během celého roku připravujeme celotáborovou hru na atraktivní téma. Příprava tábora trvá přibližně 10 měsíců intenzivní práce. V uplynulých ročnících jsme mimojité navštívili mnoho zemí při „Cestě kolem světa“, bojovali po boku „Rytířů krále Artuše“, pronásledovali jsme bandity ve hře „Tenkrát na Západě“, dobývali „Sedm klíčů k pokladu“, do minulosti jsme se vrátili při „Stopách času“, poznávali jsme tajuplný Egypt ve „Velkém egyptském dobrodružství“, putovali jsme s bohy na Olymp v „Záhadách antického Řecka“, setkali jsme se s hvězdami stříbrného plátna v Hollywoodském filmovém dobrodružství, pátrali jsme po ukrytém pokladu ve hře „Piráti: Ztracený poklad“ a také jsme zachraňovali naši planetu během celotáborové hry „2012: Vykoupení historií“.

Každý ročník má svoji obsahovou náplň danou jednotnou hrou, do níž je zapojen celý tábor a která všechny děti maximálně upoutá, samozřejmě pobaví, ale zejména poučí. Hra je rozdělena do jednotlivých etap, během kterých děti od nejmladších po nejstarší spolupracují dohromady. Program pečlivě připravujeme tak, aby byl atraktivní pro všechny věkové kategorie. Děti jsou motivovány nejen sladkými či věcnými dárky, ale hlavně vítězstvím. Během pobytu se z dětí snažíme vychovávat osobnosti se zdravým sebevědomím, se zodpovědností za své chování a se vztahem k druhým. Osobní volno je věnováno zejména sportování nebo hraní her.

Samozřejmě využíváme místní sportovní zázemí. V případě pěkného počasí nechybí oblíbené vodní bitvy. Večery již tradičně vyplňují táboráky, hry a soutěže v klubovně nebo populární diskotéky s profesionální aparaturou. Součástí táborového programu je půldenní výlet, noční bojovka, závěrečný karneval a děti se mohou těšit i na další překvapení.

Enwia Summer Camp na facebooku

Enwia Summer Camp - letní jazykový tábor  


Tábory Enwia Summer Camp

Enwia Summer Camp (Tábor již proběhl)  
Zaměření: Jazykové 8500 Kč
Letní tábor s výukou angličtiny ENWIA pořádáme úspěšně již od roku 1993. Během těchto let se táborů zúčastnilo více než 2000 dětí, které se k nám každoročně vrací či vracely a některé se staly součástí našeho teamu vedoucích. Hlavní vedoucí a zástupce jsou držiteli Certifikátu hlavních vedoucích táborů akreditovaného u Ministerstva školství, mládež…
 
1. turnus od 02.07. do 16. 07. 2016, cena: 8500, kapacita: 100 dětí, přihláška ►

Podporují nás

 
Lyžařský a snowboa…
Zaměření: Lyžařský & Sno…
Začátek: 06. 02. 2022
Pořadatel: CK Sindibád
6480 KčDetail
 
 
Podzimní prázdniny…
Zaměření: Koňský
Začátek: 27. 10. 2022
Pořadatel: Šťastný statek
2500 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Na Zálesácký tábor v termínu 16.7-30.7 pořádaný v Nezabudicích okr. Rakovník hledáme 4 pomocníky (půlka zestárla a půlka se rozmnožila :) ), konkrétně…
Nabízíme k pronájmu táborovou základnu v Újezdě u Plánice (Plzeňský kraj). Kapacita 40 osob. Máme volné termíny na léto 2022. Pro bližší info o objekt…
Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti s možností zástavy i druhé v pořadí. Exekuce ani dražba pro nás nejsou překážkou. Vaši situaci posoudíme a ř…
Pro naše tábory hledáme na léto 2022 zapůjčení stanů s podsadou. Za nabídky předem děkujeme.

Aktuality

Táboření 20.7.2021
Táborová sezóna běží dobře. Počty turnusů, dětí i zkontrolovaných táborů odpovídají běžnému roku. Čísla jsou o něco vyšší.
Táboření 5.6.2021
Informace o podmínkách testování na táborech se neustále mění. Ale již víme, že TÁBORY BUDOU!
Táboření 5.4.2021
V katalogu máme 970 běhů táborů, což odpovídá běžnému roku. Z toho usuzujeme, že většina pořadatelů boj s Covidem nevzdává, rovněž počítá s tím, že letní tábory budou a svoje turnusy připravují