Sdružení vzniklo v roce 2004 s cílem sdružovat děti, mládež a dospělé různého věku za účelem uskutečňovat pro své členy a další děti a mládež různorodou sportovní, kulturní, společenskou a turisticko-tábornickou činnost.

Společným zájmem sdružení se stalo zejména pořádání a organizace letních výukových počítačových programů pro děti a mládež ve věku od 6 do 16 let. Neméně významným je pak zájem sdružení o zajištění a organizaci doprovodných vzdělávacích mimoškolních aktivit pro chlapce a dívky během školního roku, které mimo jiné zvyšují počítačovou gramotnost a technické dovednosti dospělých i mládeže.

Stěžejní aktivitou sdružení je však organizování letních počítačových táborů. Při jejich organizaci spolupracuje každoročně sdružení se společností IdeaHELP, o.p.s. (www.ideahelp.cz), která působí jako školící mobilní počítačové středisko a která pro sdružení každoročně zajišťuje podporu výpočetní technikou na dobu konání letních počítačových táborů. Významně se také podílí na propagaci aktivit sdružení.

Spolupráce mezi oběma společnostmi vyústila ze zájmu zajistit a zorganizovat jednotnou vzdělávací mimoškolní aktivitu pro chlapce a dívky různého věku v průběhu prázdnin, která by mimo jiné zvyšovala počítačovou gramotnost a technické dovednosti dětí a mládeže. Vzdělání mělo být dosaženo zábavnou a dynamickou formou, nejlépe podle principu školy hrou.

Základním principem vzdělávání a vyučování „práce na počítači“ u dětí a mládeže je ve sdružení aktivní propojení počítačové výuky s dobrodružnými, převážně skupinovými hrami v přírodě, během jichž si děti osvojují své vědomosti, které získaly v učebně, a dynamicky tak rozvíjejí své znalosti a dovednosti.

Sdružení aktivně pracuje s dětmi a mládeží celoročně. Pro rodiče a děti pořádá víkendové akce s názvem „Rodiče a děti“, které jsou zaměřeny na zlepšení vztahů a komunikace mezi rodiči, jejich dětmi a členy sdružení. Na jaře a na podzim organizuje sdružení různá víkendová školení pro rodiče, děti nebo své členy, které mají výrazný zájem na pořádání táborových a kulturních aktivit pro sdružení. V zimním období pořádá sdružení pro děti a mládež „Lyžařské výcvikové kurzy a zimní tábory“ v létě pak „Vodácké výlety“ pro rodiny s dětmi. Od roku 2010 spolupracuje sdružení aktivně s Mateřským centrem ROSA, Česká Třebová, se kterým pravidelně připravuje výukové tábory na počítačích pro dospělé s aktivním doprovodným programem a zajištěným hlídáním malých dětí.

Občanské sdružení JO

Adresa Harantova 1748
Kontaktní osoba Pavel Patera
Telefon 605759261
Mail
Web www.osjo.cz

Další informace

Sdružení působí v Pardubickém kraji a to zejména ve městech Jablonné nad Orlicí, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Letohrad a Žamberk. Domácím městem pro sdružení bylo původně město Jablonné nad Orlicí, kde sdružení vzniklo a odkud pocházeli zakládající členové sdružení. Následkem změny ve vedení sdružení však došlo v roce 2005 k přesunutí sídla sdružení do města Hořice. Hlavní činnost sdružení však i nadále zůstává v Pardubickém kra­ji.

Členská základna sdružení sestává z 30 členů. Z toho je 14 stálých a 16 volných aktivních členů sdružení. 18 členů sdružení je starších věku 26 let, 7 členů sdružení je v rozmezí věku 18 – 26 let a 5 členů sdružení je ve věku do 18 let. Všichni členové sdružení se pravidelně účastní alespoň jedné z aktivit, které organizuje sdružení v průběhu kalendářního roku.

Občanské sdružení JO na facebooku

http://cs-cz.facebook.com/pages/ObC48DanskC3A9-sdruC5BEen  


Tábory Občanské sdružení JO

Letní počítačový tábor 2012 (Tábor již proběhl)  
Zaměření: Počítačový 4200 Kč
13. ročník letního počítačového tábora pro děti a mládež od 6 do 16 let s názvem STAROVĚKÉ ŘECKO Termín akce: Ne 15. 07. – So 28. 07. 2012 Místo konání: Táborová základna Nesytá, Kohoutov, GPS: 5027.853N, 1556.021E Cena: 4.200,- Kč, pro sourozence 4.000,- Kč Tábořiště: Táborová základna Nesytá leží uprostřed lesa nedaleko obce Kohoutov v malebné…
 
1. turnus od 15.07. do 28. 07. 2012, cena: 4200, kapacita: 1 dětí, přihláška ►

Podporují nás

 
Tábor u moře Chorv…
Zaměření: Tábor u moře
Začátek: 01. 07. 2022
Pořadatel: CK Sindibád
9970 KčDetail
 
 
BUBNOVACÍ TÁBOR Dj…
Zaměření: Hudební
Začátek: 02. 07. 2022
Pořadatel: Marcela Jelínk…
3890 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Na Zálesácký tábor v termínu 16.7-30.7 pořádaný v Nezabudicích okr. Rakovník hledáme 4 pomocníky (půlka zestárla a půlka se rozmnožila :) ), konkrétně…
Nabízíme k pronájmu táborovou základnu v Újezdě u Plánice (Plzeňský kraj). Kapacita 40 osob. Máme volné termíny na léto 2022. Pro bližší info o objekt…
Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti s možností zástavy i druhé v pořadí. Exekuce ani dražba pro nás nejsou překážkou. Vaši situaci posoudíme a ř…
Pro naše tábory hledáme na léto 2022 zapůjčení stanů s podsadou. Za nabídky předem děkujeme.

Aktuality

Táboření 20.7.2021
Táborová sezóna běží dobře. Počty turnusů, dětí i zkontrolovaných táborů odpovídají běžnému roku. Čísla jsou o něco vyšší.
Táboření 5.6.2021
Informace o podmínkách testování na táborech se neustále mění. Ale již víme, že TÁBORY BUDOU!
Táboření 5.4.2021
V katalogu máme 970 běhů táborů, což odpovídá běžnému roku. Z toho usuzujeme, že většina pořadatelů boj s Covidem nevzdává, rovněž počítá s tím, že letní tábory budou a svoje turnusy připravují