Letopisy Narnie: Les, Sníh a pan

      Katalog táborů » Letopisy Narnie: Les, Sníh a pan   VYHLEDAT JINÝ TÁBOR


Hlavní zaměření: S celotáborovou hrou
SpT, turistický oddíl mládeže č. 19076
Adresa: Zlatá Olešnice 3, 468 47 Zlatá Olešnice
Osoba: Marek Hammerschmied
Email: prihlasky@sptlomnice.net
Telefon: 606384400
Web: http://www.sptlomnice.net
Lokalita: Chrudim, Východočeský kraj
Doprava: Autobusem
Doporučený věk: 6 – 16 let

Letopisy Narnie: Les, Sníh a pan

Když na tábořišti v Tallhoferově dole odemkneš těžkým, železným a léty zčernalým klíčem starý sklad, který se krčí vzadu za Hradem a podaří se Ti přestěhovat, nebo přelézt všechny staré krámy a harampádí, které se tam hromadí už od doby zmizení sester Tallhoferových, zjistíš, že v temném koutě stojí obrovská, starobyle vyřezávaná skříň. V ní visí spousta kabátů, kožichů a odložených kostýmů z minulých táborů. Vidíš? Támhle visí hříva lva Alexe, hned vedle klobouku a opasku s revolverem doktora Indiany Jonese a o kus dál na ramínku andělská svatozář a čertí rohy. Nikdo však netuší, že to není jen tak obyčejný šatník. Zkus protáhnout ruku skrz všechno to oblečení a nahmatat zadní stěnu. Cože? Říkáš, že tam žádná není? To je přece nesmysl! A nebo není? Rozhrneš si úzkou mezírku, jen tak tak, že se skrze ní protáhneš a prodíráš se hlouběji do skříně. Zadní stěna skutečně nikde, jenom tma. Brrr! Najednou se všude kolem ochladilo, jako když otevřeš mrazák se zmrzlinou. Rozhrneš poslední překážku. Na dlani cítíš, že to není oblečení, ale spíš to připomíná jehličí. A kolem se najednou začne šířit denní světlo. Protřeš si oslněný zrak a vyjeveně koukáš kolem sebe. Tohle přece vůbec není náš tábor! Všude kolem leží závěje sněhu a uprostřed lesa stojí zářící lucerna.

kralovnaMáš pravdu. Ta skříň je kouzelná a dá se skrze ní projít do světa zvaného Narnie. Nevím, jestli už jsi o ní někdy slyšel, tak alespoň krátce. Narnii nemůžeš najít na glóbusu, takže vlastně vůbec nikdo neví, kde leží. Je to země v níž můžeš vidět věci, kterým Tvoje oči nebudou chtít uvěřit. Zvířata tu spolu mluví jako lidé, v lesích běžně potkáš fauny a kentaury, po pastvinách pobíhají jednorožci, na pobřeží oceánu se opalují mořské panny s nyádami, v horách kutají sluje trpaslíci a gnómové a v noci se ze stínů noří vlkodlaci, obři, minotauři a skřeti. Až do nedávna udržoval mír a rovnováhu v celé Narnii moudrý lev Aslan, jenže ten teď kamsi zmizel. Jeho nepřítomnosti hned využila Bílá čarodějnice ze severu a rozpoutala velkou sněhovou bouři, v jejímž stínu se nepozorovaně blíží armáda zlých sil. Magie Bílé čarodějnice je natolik mocná, že kdo spolkne jedinou sněhovou vločku, stává se okamžitě jejím otrokem.

Slyšíš? Rolničky! Ze stínu lesa vyjíždí na saních tažených párem běloušů překrásná paní oděná do sněhobílých jiskřících šatů. Koně zastavují těsně před Tebou a nemůžeš se ani hnout. Tvoje oči jsou jako přikované vší tou nádherou. Paní v bílém se usmívá a rukou ukazuje, abys šel blíž k ní: „Pojď, sedni si ke mně do saní, určitě je Ti zima a já tu mám vynikající horké kakao.“ Má pravdu, doopravdy tu není nejtepleji. Ještě dříve než si to uvědomíš, už se Tvoje nohy daly do pohybu. Zbývá posledních pár kroků. KRRRR! V tom se najedou ozve zapraskání, hukot a svistot a následuje mohutné zadunění. BUM!!! Sáně mizí v oblaku zvířeného sněhu. Těsně vedle Tebe spadl strom. „Utíkej! Sem ke mně! Pospěš si!“ Slyšíš jak na Tebe z lesa kdosi tiše volá. Teď je to na Tobě. Musíš se rychle rozhodnout. Otáčíš se a brodíš se závějí k okraji lesa. Snažíš se zahlédnout kdo je ten tajemný cizinec. Jak se blížíš, rozeznáváš tmavou siluetu. To přece není člověk! To je bobr! „Pan Bobr, kdybyste dovolil, abych se představil“ promluvilo to zvíře a natahuje k Tobě pracku. Překvapeně mu podáváš ruku, ale ještě dříve než ze sebe stihneš vykoktat svoje jméno, přerušuje naléhavě pan Bobr: „Na formality teď není čas! Musíme si pospíšit. Narnie je ve velkém, opravdu velkém nebezpečí!“ A to už spolu míříte k řece. „Právě jste unikl před jistou záhubou!“ povídá pan Bobr. „Jistě! Málem mě zabil padající strom.“ Opáčíš možná trochu sarkasticky. Pan Bobr okamžitě odpovídá: „O tom nemluvím! Mám na mysli Bílou čarodějnici ze severu. Málem si z vás udělala otroka. Ještě toho o Narnii moc nevíte! Ale teď pojďte. Támhle v té přehradě už můžete vidět můj bobří hrad. Zbytek vám povím až doma v teple.“

Co Ti řekne pan Bobr? Co na to Bílá Čarodějnice? Kam zmizel lev Aslan? A co král Jelimán? Dozvíš se už letos v

Strava -
Ubytování -
Program -
Vedoucí -
Adekvátní cena -

0%
Ohodnotit tábor
 

    Termín Kapacita Cena Cena/den  
  12. 07. - 26. 07. 2014(14 dní) 4 volných míst 2950 211 PŘIHLÁŠKA ►

Program tábora

Velká etapová hra, koupání, tábornické dovednosti.

Doprava na tábor

Bus z Liberce, Jablonce, Turnova, Jičína, Hradce aj.

Poloha tábora

GPS 49.915561676025 15.76805305481

Další podrobnosti

Další zaměření tábora
Pobyt v přírodě S celotáborovou hrou 
Ubytování na táboře
Stany s podsadou  
Doprava na tábor
Autobusem  

Diskuze k táboru

Pokud se chcete na něco zeptat nebo prostě jen připsat poznámku, neváhejte!


SpT, turistický oddíl mládeže č. 19076, Rabštejnská Lhota u Chrudimi, Chrudim, Východočeský kraj , Czech Republic Telefon 606384400. GPS 49.915561676025, 15.76805305481 https://photo.taboreni.cz/394/129938/uvod.jpg

je v termínu od do . Adresa je Rabštejnská Lhota u Chrudimi
Cena tohoto turnusu je 2950 Kč, přihláška je platná do . Kapacita tábora je 60 dětí.

Podobné tábory

Podporují nás

 
Návrat do ráje záž…
Zaměření: Se zvířaty
Začátek: 10. 07. 2021
Pořadatel: Kateřina Necpa…
3690 KčDetail
 
 
Taneční tábor v Ku…
Zaměření: Taneční
Začátek: 01. 07. 2021
Pořadatel: Agentura TAPAZ…
4290 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Ahoj, hledáme zdravotníci na letní tábor. Tábor probíhá prvních 14 dní v srpnu. Jsme základna na kraji lesa v jižních Čechách na Vodňansku. Hledáme ně…
Dobrý den, jsme dvě spolehlivé, dochvilné a milé dívky. Právě jsme dochodily základní školu. Sháníme brigádu na léto na pozici instruktora/praktikant…
Ahoj, je mi skoro 17 let a hledám tábor (nejlépe koňský), který by mě a moji stejně starou kamarádku zaměstnal jako výpomoc na táboře. Mám 6tiletou zk…
Ahoj, hledame nekoho, kdo by nam vytvoril adventure hru v Jiznich Cechach. Neco mezi taborovou hrou a unikovkou. Pujde o hru na cca 2 - 4 hod, zasazen…
Další inzerce

Aktuality

Táboření 27.9.2020 17:00
Taboreni.cz je nově hezky upravené pro mobilní telefony (responzivní).
Táboření 25.9.2020 9:28
Registrace na Táboření je opět zprovozněna. Vypnuta byla kvůli podvodným registracím. Vše také již běží na SSL, tedy jsme konečně bezpeční :-)
KVH COMBAT PRAHA 27.10.2019 11:48
Tábor pořádají hasiči.Budete jíst z ešusu,spát ve stanu,hlídat tábor,koupat se v řece,mít službu u kuchyně,zdolávat překážkovou dráhu,plížit se,střílet,naučíte se zacházet se zbraní,první pomoc,jak přivolat hasiče,záchranku i policii a jak sami pomoci.Poznáte požární sport,TFA a požární útok.
Kateřina Havlásková 27.5.2019 17:16
Přidejte se k našemu putování, čas je do 31.5. https://www.panikaterina.cz/letni-pobyt/
Kateřina Havlásková 24.5.2019 15:59
Zažijte něco, co tu ještě nebylo. Náš tábor sice ještě čeká na schválení, ale bližší informace najdete na webu viz níže a přihlásit se je potřeba do 31.5. 2019. Počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.
Miroslav Charvát 5.3.2019 10:48
K našemu táboru http://www.taboreni.cz/tabor/4044/S-Mirou-na-kole.html i webové stránky. Nyní nás najdete i tam. (Zde čekáme na schválení)
Miroslav Charvát 19.2.2019 13:44
Máme akci- pro první tři účastníky, kteří zaplatí zálohu na cyklo-tábor S Mírou na Kole (cyklotabor.7x.cz) dostane slevu na diplatek 500kč. Platí pro každý turnus, tedy pro celkem 6 dětí.
Miroslav Charvát 18.2.2019 10:15
Pomalu se nám začíná plnit náš cyklo-turistický tábor. Kdo si chce zajistit ještě své místo, pospěšte si... Prázdniny se kvapem blíží..
CentrumDeti.cz 23.1.2019 00:38
Záchranářský tábor je už beznadějně naplněn, na dalších zbývají poslední místa.
Veselý Příměšťák 20.6.2018 09:21
Tanečky v Praze! Přihlaste dítka na taneční tábor. Ještě nám pár tanečnic a tanečníků schází! :)
Volný čas dětí, z.s. 8.6.2018 12:27
Uvolnilo se nám jedno volné místo na našem Supertáboře pro superhrdiny! Kdo marně hledá volné místo pro své dítě, podívejte se zde: http://včd.eu/supertabor. :)
Veselý Příměšťák 11.5.2018 13:27
Nemohli jsme nezavítat na 24. knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha, když tam vystavuje naše milá Raketa svoji tvorbu. Její otec, Joachim Dvorak, věnuje všem dětem na turnusech Veselý Příměšťák 2018, úžasnou knihu Doktor Racek -- Cesta kolem světa za 31 písmen.