Hodnocení táborů

Kde jsou ty časy, kdy se na vesnici vyhlížel krajánek a v hospodě se zval na pivo, aby všem pověděl co je ve světě nového. Dnes už ani nemusíte vysedávat s maminkami na pískovišti každé dopoledne bez ohledu na počasí jen proto, aby jste zjistili, kde je levnější mléko. Dnes si stačí jen doma sednout a zuřivě klikat myší. Z života se stal film a mi si na něj můžeme přečíst recenzi. A i díky tomu si můžeme ušetřit spoustu času a nervů s tím, kam pošleme své děti na letní tábor.

19.4.2013, 23:25, Jana Taubrová

„Ahoj Maruš, jak se máš?“ „ Fajn a ty?“ „Jde to, jen nevím co s klukem o prázdninách. Babička je nějaká nemocná.“ „Tak ho pošli na tábor a budeš mít od něj na tři týdny pokoj.“ „Ale no tak …. :-) „ „Ne teď vážně. Minulý rok jela Maruška na tábor poprvé a letos už se moc těší. Matouše tam letos pošlu poprvé. Tak tam pošli taky Pepíka, bude tam mít kamaráda a ti vedoucí jsou pravdu dobří….“

Tak takhle nějak to ještě před pár lety vypadalo, když jste zvažovali účast svého dítěte na táboře. Poptali jste se kamarádů a kamarádek a zjistili od nich co nejvíce informací o dostupných táborech. Pak dorazili na informativní schůzku k táboru, viděli nějaké fotky z předchozích ročníků, dozvěděli se o čem bude letošní tábor a tahali tam rozumy z vedoucích, popřípadě z ostatních rodičů. A tím to většinou končilo, protože byly vyčerpány všechny možnosti. Doba ale pokročila, nabídka táborů je širší než před lety a je zde také více možností jak se o konkrétním táboru něco dozvědět. Zatímco dříve jste museli spoléhat jen na své kamarády a popřípadě na ostatní rodiče při jedné schůzce, dnes je vám pomocníkem celý internet. I když v tomto případě nám bude stačit jen jeho část – recenze.

Už jsme si zvykli, že u každého produktu nebo služby (a tábor rozhodně je službou) je kolonka recenze nebo hodnocení. To je velice užitečný nástroj, jak se dozvědět o dané věci více než jen její strohý popis – můžeme zde najít příspěvky popisující subjektivní pocity, stejně jako dobře zpracovanou analýzu technika z oboru. U hodnocení táborů to bude asi trochu složitější, protože tábor je o prožitku. O to jsou pro nás jako rodiče, kteří zvažují kam pošlou své dítko, důležitější názory jiných lidí. Potřebujeme, takříkajíc, zprostředkovanou zkušenost, což nám právě recenze umožňuje.

Ale jak se říká: Jedna pomluva vydá za deset pochval. Kdo z nás občas nečetl nějakou recenzi, hanící například film a pak ho jen kvůli ní zavrhl? Nebo si předem neudělal názor na člověka jen z toho, co o něm četl nebo slyšel? Recenze je dobrý sluha, ale špatný pán. To co dokáže a za co bychom měli být vděční, je vytvoření průřezu názory rodičů, jejichž dítka na tom či onom táboře byla. Je dobré si přečíst všechny – kladné i negativní, ze všech ubrat přibližně polovinu, lehce osekat od emocí a budete tam, kde to má být. Případně si zapamatovat špatné ohlasy, a pak si poslechnout verzi událostí protistrany, tedy vedoucích. Také je dobré přemýšlet nad tím, kvůli čemu negativní ohlas vznikl … jestliže si účastník či rodič stěžuje, že například na stanovém táboře muselo dítko spát ve stanu, pak nejspíše nebude chyba v organizaci, ale ve výběru akce. I když je samozřejmé, že tábor s 99% negativních ohlasů příliš kvalitní nebude.

Ať tak či tak, díky této možnosti se vám nabízí způsob, jak nahlédnout pod pokličku tábora dříve, než s ním budete mít osobní zkušenost. Třeba vás to pak i posune a sami budete chtít být těmi, co světu předají svojí zkušenost. Což bude jedině dobře, jelikož tím pomáháte nejen sobě, ale i nám ostatním v lepší orientaci a snazším rozhodování komu svěřit své děti. Zcela jistě to potěší i vedoucí, kteří tím získají zpětnou vazbu co zlepšit, nebo povzbuzení a motivaci do další práce.

Diskuse

128697počet přečtení: 15456x

Podporují nás

 
The Villa Španělsk…
Zaměření: Jazykové
Začátek: 12. 07. 2021
Pořadatel: The Villa 4Kid…
3600 KčDetail
 
 
Paintballový tábor…
Zaměření: Paintballový
Začátek: 01. 07. 2021
Pořadatel: A7 camps
4590 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Ahoj Na táboře 1. - 8. 8. máme narváno :-D a pro 2 oddíly 10 táborníků HLEDÁME TÝDENNÍ VEDOUCÍ/VEDOUCÍHO. Plnoletí akční vedoucí, pošlete nám životop…
Ahoj, hledáme zdravotníci na letní tábor. Tábor probíhá prvních 14 dní v srpnu. Jsme základna na kraji lesa v jižních Čechách na Vodňansku. Hledáme ně…
Dobrý den, jsme dvě spolehlivé, dochvilné a milé dívky. Právě jsme dochodily základní školu. Sháníme brigádu na léto na pozici instruktora/praktikant…
Ahoj, je mi skoro 17 let a hledám tábor (nejlépe koňský), který by mě a moji stejně starou kamarádku zaměstnal jako výpomoc na táboře. Mám 6tiletou zk…
Další inzerce

Aktuality

Táboření 27.9.2020 17:00
Taboreni.cz je nově hezky upravené pro mobilní telefony (responzivní).
Táboření 25.9.2020 9:28
Registrace na Táboření je opět zprovozněna. Vypnuta byla kvůli podvodným registracím. Vše také již běží na SSL, tedy jsme konečně bezpeční :-)
KVH COMBAT PRAHA 27.10.2019 11:48
Tábor pořádají hasiči.Budete jíst z ešusu,spát ve stanu,hlídat tábor,koupat se v řece,mít službu u kuchyně,zdolávat překážkovou dráhu,plížit se,střílet,naučíte se zacházet se zbraní,první pomoc,jak přivolat hasiče,záchranku i policii a jak sami pomoci.Poznáte požární sport,TFA a požární útok.
Kateřina Havlásková 27.5.2019 17:16
Přidejte se k našemu putování, čas je do 31.5. https://www.panikaterina.cz/letni-pobyt/
Kateřina Havlásková 24.5.2019 15:59
Zažijte něco, co tu ještě nebylo. Náš tábor sice ještě čeká na schválení, ale bližší informace najdete na webu viz níže a přihlásit se je potřeba do 31.5. 2019. Počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.
Miroslav Charvát 5.3.2019 10:48
K našemu táboru http://www.taboreni.cz/tabor/4044/S-Mirou-na-kole.html i webové stránky. Nyní nás najdete i tam. (Zde čekáme na schválení)
Miroslav Charvát 19.2.2019 13:44
Máme akci- pro první tři účastníky, kteří zaplatí zálohu na cyklo-tábor S Mírou na Kole (cyklotabor.7x.cz) dostane slevu na diplatek 500kč. Platí pro každý turnus, tedy pro celkem 6 dětí.
Miroslav Charvát 18.2.2019 10:15
Pomalu se nám začíná plnit náš cyklo-turistický tábor. Kdo si chce zajistit ještě své místo, pospěšte si... Prázdniny se kvapem blíží..
CentrumDeti.cz 23.1.2019 00:38
Záchranářský tábor je už beznadějně naplněn, na dalších zbývají poslední místa.
Veselý Příměšťák 20.6.2018 09:21
Tanečky v Praze! Přihlaste dítka na taneční tábor. Ještě nám pár tanečnic a tanečníků schází! :)
Volný čas dětí, z.s. 8.6.2018 12:27
Uvolnilo se nám jedno volné místo na našem Supertáboře pro superhrdiny! Kdo marně hledá volné místo pro své dítě, podívejte se zde: http://včd.eu/supertabor. :)
Veselý Příměšťák 11.5.2018 13:27
Nemohli jsme nezavítat na 24. knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha, když tam vystavuje naše milá Raketa svoji tvorbu. Její otec, Joachim Dvorak, věnuje všem dětem na turnusech Veselý Příměšťák 2018, úžasnou knihu Doktor Racek -- Cesta kolem světa za 31 písmen.