Hra: Stavění lesních domků

Potřebné vybavení

Ke hře potřebujeme pouze pěkné lesní či luční prostředí

Příprava na hru

Tato aktivita je vhodná například jako zábavná forma odpočinku při celodenních výletech.

Stačí jen najít vhodné prostředí s množstvím nejrůznějších přírodnin a můžete se dát do práce.

Popis hry

Stavět domečky je možné ve skupinách či jako jednotlivec. Podstatou je vystavění co nejúžasnějšího domku a jeho zahrady pouze z lesních či lučních materiálů. Děti se mohou rozeběhnout po lese, nasbírat vhodný materiál pro svoji stavbu a dále už jen vymýšlet, jak právě jejich domek bude vypadat. Lesní prostředí nabízí širokou škálu nejrůznějších plodin, rostlin, hub a dalších křehkých či pevných materiálů. Děti se při této hře učí pokoře k přírodě a zároveň rozvíjí naplno svojí kreativitu, samostatnost a jemnou motoriku. Aby stavba lépe držela, je třeba využít stromu či pařezu, který poslouží jako pevný základ. Stavbu začneme vytvořením základní kostry z větších větví a poté ji obkládáme nejrůznějšími plodinami, větvičkami či jinými nalezenými přírodninami. Ti nejšikovnější si mohou na vystavěné zahrádce zbudovat bazének. Ten zhotovíme tak, že nejprve vyhloubíme díru o velikosti pěsti do země, vysteleme ji igelitem (např. od svačiny), igelit zakryjeme kamínky a do jamky nalijeme trochu vody.

Nejlepší domečky pak můžeme vyhodnotit společně s dětmi a nakonec nezapomeneme ocenit všechny, kteří se hry zúčastnili.

Na co si dát pozor

Důležité je dát pozor na lesní terén, ve kterém mohou děti snadno zakopnout či někam spadnout. Dobré je, když na všechny stavějící děti ze své pozice dobře vydíte a můžete je tak snadno a stále kontrolovat.


Diskuze ke hře

Znáte tuto hru? Hráli ste ji? Chcete se na něco zeptat?

vloženo 10.4.2013

Podporují nás

 
AIRSOFTOVÝ TÁBOR
Zaměření: Army
Začátek: 10. 07. 2021
Pořadatel: Marcela Jelínk…
3890 KčDetail
 
 
Letní tábor Kačleh…
Zaměření: S celotáborovo…
Začátek: 17. 07. 2021
Pořadatel: oddíl Kačlehác…
3900 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Ahoj, hledáme zdravotníci na letní tábor. Tábor probíhá prvních 14 dní v srpnu. Jsme základna na kraji lesa v jižních Čechách na Vodňansku. Hledáme ně…
Dobrý den, jsme dvě spolehlivé, dochvilné a milé dívky. Právě jsme dochodily základní školu. Sháníme brigádu na léto na pozici instruktora/praktikant…
Ahoj, je mi skoro 17 let a hledám tábor (nejlépe koňský), který by mě a moji stejně starou kamarádku zaměstnal jako výpomoc na táboře. Mám 6tiletou zk…
Ahoj, hledame nekoho, kdo by nam vytvoril adventure hru v Jiznich Cechach. Neco mezi taborovou hrou a unikovkou. Pujde o hru na cca 2 - 4 hod, zasazen…
Další inzerce

Aktuality

Táboření 27.9.2020 17:00
Taboreni.cz je nově hezky upravené pro mobilní telefony (responzivní).
Táboření 25.9.2020 9:28
Registrace na Táboření je opět zprovozněna. Vypnuta byla kvůli podvodným registracím. Vše také již běží na SSL, tedy jsme konečně bezpeční :-)
KVH COMBAT PRAHA 27.10.2019 11:48
Tábor pořádají hasiči.Budete jíst z ešusu,spát ve stanu,hlídat tábor,koupat se v řece,mít službu u kuchyně,zdolávat překážkovou dráhu,plížit se,střílet,naučíte se zacházet se zbraní,první pomoc,jak přivolat hasiče,záchranku i policii a jak sami pomoci.Poznáte požární sport,TFA a požární útok.
Kateřina Havlásková 27.5.2019 17:16
Přidejte se k našemu putování, čas je do 31.5. https://www.panikaterina.cz/letni-pobyt/
Kateřina Havlásková 24.5.2019 15:59
Zažijte něco, co tu ještě nebylo. Náš tábor sice ještě čeká na schválení, ale bližší informace najdete na webu viz níže a přihlásit se je potřeba do 31.5. 2019. Počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.
Miroslav Charvát 5.3.2019 10:48
K našemu táboru http://www.taboreni.cz/tabor/4044/S-Mirou-na-kole.html i webové stránky. Nyní nás najdete i tam. (Zde čekáme na schválení)
Miroslav Charvát 19.2.2019 13:44
Máme akci- pro první tři účastníky, kteří zaplatí zálohu na cyklo-tábor S Mírou na Kole (cyklotabor.7x.cz) dostane slevu na diplatek 500kč. Platí pro každý turnus, tedy pro celkem 6 dětí.
Miroslav Charvát 18.2.2019 10:15
Pomalu se nám začíná plnit náš cyklo-turistický tábor. Kdo si chce zajistit ještě své místo, pospěšte si... Prázdniny se kvapem blíží..
CentrumDeti.cz 23.1.2019 00:38
Záchranářský tábor je už beznadějně naplněn, na dalších zbývají poslední místa.
Veselý Příměšťák 20.6.2018 09:21
Tanečky v Praze! Přihlaste dítka na taneční tábor. Ještě nám pár tanečnic a tanečníků schází! :)
Volný čas dětí, z.s. 8.6.2018 12:27
Uvolnilo se nám jedno volné místo na našem Supertáboře pro superhrdiny! Kdo marně hledá volné místo pro své dítě, podívejte se zde: http://včd.eu/supertabor. :)
Veselý Příměšťák 11.5.2018 13:27
Nemohli jsme nezavítat na 24. knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha, když tam vystavuje naše milá Raketa svoji tvorbu. Její otec, Joachim Dvorak, věnuje všem dětem na turnusech Veselý Příměšťák 2018, úžasnou knihu Doktor Racek -- Cesta kolem světa za 31 písmen.