Hra: Gamebook

Potřebné vybavení

čtvrtky na čísla a instrukce, pro každou dvojici A6 na zápisy, 3× stopky/hodinky

Příprava na hru

vymyslet příběh, rozmístit všechna stanoviště

Popis hry

Na trase 1–3 Km rozmístíme cca 80 stanovišť. Každé stanoviště tvoří lísteček s pořadovým číslem (stanoviště rozmisťujeme právě podle těchto čísel), s částí příběhu a s úkolem. Úkol má většinou takovouto podobu: „Hrdina váhá. Má jít se vylodit na ostrově, nebo pokračovat v plavbě? A) vylodit se – jdi na stanoviště číslo 4 B) pokračovat v plavbě – jdi na stanoviště číslo 5.“ Tři úkoly mají podobu v časové penalizaci (čekání, hlídají vedoucí na trati), ve dvou případech musí hráči vyhledat doktora a získat od něj lék (razítko) a dvakrát se musí dokonce vrátit na start a zkusit hru od začátku. Když budou hráči dobře volit, projdou jen cca půlku stanovišť, nebudou nikde čekat, muset hledat doktora ani se vracet zpátky.

Podle počtu a věku hráčů může hrát každý buď za sebe, nebo utvoříme dvojice. Každá dvojice dostane papír/čtvrtku (A5) a tužku, na kterou budou zapisovat přesný průběh své trati (tím zamezíme podvodům). Počítá se výsledný čas potřebný na absolvování celé trati. Dvojice vypouštíme v intervalu dvou minut (na jejich papír zapíšeme startovací čas). Jestliže započítáváme hru do družinového bodování, sečteme nakonec časy všech členů družiny.

V místech, kde se příběh rozdvojuje/roz­trojuje, vymyslíme dvě/tři různá pokračování, z nichž jedno je podstatně delší (zahrnuje časovou penalizaci, nebo projití více dalších stanovišť), nakonec se ale příběh zase dostane do stejné linie (například při volbě zda se vylodit nebo pokračovat v plavbě se příběh zase spojí na ostrově, protože možnost pokračovat v plavbě v sobě ponese časovou penalizaci za bouři a přepadení piráty, načež doplují zpět na ostrov, protože jim došly zásoby).

Na co si dát pozor

Hra je skutečně náročnější na přípravu, ale stojí za to. Při vymýšlení příběhu doporučuji si vše zakreslovat, ať se nestane, že vznikne nějaká slepá větev. Kromě rozdvojování můžeme hráče taky vracet („Vpluli jste do mořského víru, vraťte se zpět na stanoviště 8 a zvolte jinou možnost.“).


Diskuze ke hře

Znáte tuto hru? Hráli ste ji? Chcete se na něco zeptat?

vloženo 14.12.2011

Podporují nás

 
Ledový Kámen - ZA …
Zaměření: S celotáborovo…
Začátek: 21. 08. 2021
Pořadatel: Zicherka, z.s.
3500 KčDetail
 
 
Taneční tábor Námě…
Zaměření: Taneční
Začátek: 01. 07. 2021
Pořadatel: A7 camps
4590 KčDetail
 
Další Tábory

Táborová inzerce

Ahoj Na táboře 1. - 8. 8. máme narváno :-D a pro 2 oddíly 10 táborníků HLEDÁME TÝDENNÍ VEDOUCÍ/VEDOUCÍHO. Plnoletí akční vedoucí, pošlete nám životop…
Ahoj, hledáme zdravotníci na letní tábor. Tábor probíhá prvních 14 dní v srpnu. Jsme základna na kraji lesa v jižních Čechách na Vodňansku. Hledáme ně…
Dobrý den, jsme dvě spolehlivé, dochvilné a milé dívky. Právě jsme dochodily základní školu. Sháníme brigádu na léto na pozici instruktora/praktikant…
Ahoj, je mi skoro 17 let a hledám tábor (nejlépe koňský), který by mě a moji stejně starou kamarádku zaměstnal jako výpomoc na táboře. Mám 6tiletou zk…
Další inzerce

Aktuality

Táboření 27.9.2020 17:00
Taboreni.cz je nově hezky upravené pro mobilní telefony (responzivní).
Táboření 25.9.2020 9:28
Registrace na Táboření je opět zprovozněna. Vypnuta byla kvůli podvodným registracím. Vše také již běží na SSL, tedy jsme konečně bezpeční :-)
KVH COMBAT PRAHA 27.10.2019 11:48
Tábor pořádají hasiči.Budete jíst z ešusu,spát ve stanu,hlídat tábor,koupat se v řece,mít službu u kuchyně,zdolávat překážkovou dráhu,plížit se,střílet,naučíte se zacházet se zbraní,první pomoc,jak přivolat hasiče,záchranku i policii a jak sami pomoci.Poznáte požární sport,TFA a požární útok.
Kateřina Havlásková 27.5.2019 17:16
Přidejte se k našemu putování, čas je do 31.5. https://www.panikaterina.cz/letni-pobyt/
Kateřina Havlásková 24.5.2019 15:59
Zažijte něco, co tu ještě nebylo. Náš tábor sice ještě čeká na schválení, ale bližší informace najdete na webu viz níže a přihlásit se je potřeba do 31.5. 2019. Počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.
Miroslav Charvát 5.3.2019 10:48
K našemu táboru http://www.taboreni.cz/tabor/4044/S-Mirou-na-kole.html i webové stránky. Nyní nás najdete i tam. (Zde čekáme na schválení)
Miroslav Charvát 19.2.2019 13:44
Máme akci- pro první tři účastníky, kteří zaplatí zálohu na cyklo-tábor S Mírou na Kole (cyklotabor.7x.cz) dostane slevu na diplatek 500kč. Platí pro každý turnus, tedy pro celkem 6 dětí.
Miroslav Charvát 18.2.2019 10:15
Pomalu se nám začíná plnit náš cyklo-turistický tábor. Kdo si chce zajistit ještě své místo, pospěšte si... Prázdniny se kvapem blíží..
CentrumDeti.cz 23.1.2019 00:38
Záchranářský tábor je už beznadějně naplněn, na dalších zbývají poslední místa.
Veselý Příměšťák 20.6.2018 09:21
Tanečky v Praze! Přihlaste dítka na taneční tábor. Ještě nám pár tanečnic a tanečníků schází! :)
Volný čas dětí, z.s. 8.6.2018 12:27
Uvolnilo se nám jedno volné místo na našem Supertáboře pro superhrdiny! Kdo marně hledá volné místo pro své dítě, podívejte se zde: http://včd.eu/supertabor. :)
Veselý Příměšťák 11.5.2018 13:27
Nemohli jsme nezavítat na 24. knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha, když tam vystavuje naše milá Raketa svoji tvorbu. Její otec, Joachim Dvorak, věnuje všem dětem na turnusech Veselý Příměšťák 2018, úžasnou knihu Doktor Racek -- Cesta kolem světa za 31 písmen.