• Adresa: Harantova 1748
  • Osoba: Pavel Patera
  • Email: info@osjo.cz
  • Telefon: 605759261
  • Web: www.osjo.cz

Občanské sdružení JO

Sdružení vzniklo v roce 2004 s cílem sdružovat děti, mládež a dospělé různého věku za účelem uskutečňovat pro své členy a další děti a mládež různorodou sportovní, kulturní, společenskou a turisticko-tábornickou činnost.

Společným zájmem sdružení se stalo zejména pořádání a organizace letních výukových počítačových programů pro děti a mládež ve věku od 6 do 16 let. Neméně významným je pak zájem sdružení o zajištění a organizaci doprovodných vzdělávacích mimoškolních aktivit pro chlapce a dívky během školního roku, které mimo jiné zvyšují počítačovou gramotnost a technické dovednosti dospělých i mládeže.

Stěžejní aktivitou sdružení je však organizování letních počítačových táborů. Při jejich organizaci spolupracuje každoročně sdružení se společností IdeaHELP, o.p.s. (www.ideahelp.cz), která působí jako školící mobilní počítačové středisko a která pro sdružení každoročně zajišťuje podporu výpočetní technikou na dobu konání letních počítačových táborů. Významně se také podílí na propagaci aktivit sdružení.

Spolupráce mezi oběma společnostmi vyústila ze zájmu zajistit a zorganizovat jednotnou vzdělávací mimoškolní aktivitu pro chlapce a dívky různého věku v průběhu prázdnin, která by mimo jiné zvyšovala počítačovou gramotnost a technické dovednosti dětí a mládeže. Vzdělání mělo být dosaženo zábavnou a dynamickou formou, nejlépe podle principu školy hrou.

Základním principem vzdělávání a vyučování „práce na počítači“ u dětí a mládeže je ve sdružení aktivní propojení počítačové výuky s dobrodružnými, převážně skupinovými hrami v přírodě, během jichž si děti osvojují své vědomosti, které získaly v učebně, a dynamicky tak rozvíjejí své znalosti a dovednosti.

Sdružení aktivně pracuje s dětmi a mládeží celoročně. Pro rodiče a děti pořádá víkendové akce s názvem „Rodiče a děti“, které jsou zaměřeny na zlepšení vztahů a komunikace mezi rodiči, jejich dětmi a členy sdružení. Na jaře a na podzim organizuje sdružení různá víkendová školení pro rodiče, děti nebo své členy, které mají výrazný zájem na pořádání táborových a kulturních aktivit pro sdružení. V zimním období pořádá sdružení pro děti a mládež „Lyžařské výcvikové kurzy a zimní tábory“ v létě pak „Vodácké výlety“ pro rodiny s dětmi. Od roku 2010 spolupracuje sdružení aktivně s Mateřským centrem ROSA, Česká Třebová, se kterým pravidelně připravuje výukové tábory na počítačích pro dospělé s aktivním doprovodným programem a zajištěným hlídáním malých dětí.

Sdružení působí v Pardubickém kraji a to zejména ve městech Jablonné nad Orlicí, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Letohrad a Žamberk. Domácím městem pro sdružení bylo původně město Jablonné nad Orlicí, kde sdružení vzniklo a odkud pocházeli zakládající členové sdružení. Následkem změny ve vedení sdružení však došlo v roce 2005 k přesunutí sídla sdružení do města Hořice. Hlavní činnost sdružení však i nadále zůstává v Pardubickém kraji. Členská základna sdružení sestává z 30 členů. Z toho je 14 stálých a 16 volných aktivních členů sdružení. 18 členů sdružení je starších věku 26 let, 7 členů sdružení je v rozmezí věku 18 - 26 let a 5 členů sdružení je ve věku do 18 let. Všichni členové sdružení se pravidelně účastní alespoň jedné z aktivit, které organizuje sdružení v průběhu kalendářního roku.

Tábory

Podobné organizace

...
Táboráček - zábavní spolek z.s.
Pořadatel letních dětských táborů .
...
Welšánek - Jezdecký spolek
Letní dětské tábory s koňmi v Polabí Hipoturistika - vyjížďky na koních Hipoterapie Soukromá rehabilitace a masáže Hlídání dětí Akce pro rodiče a děti Služby pro domácnost - praní, žehlení, mandlování Pony školička - vyjížďky kočárem .