• Adresa: Zlatá Olešnice 3, 468 47 Zlatá Olešnice
  • Osoba: Marek Hammerschmied
  • Email: prihlasky@sptlomnice.cz
  • Telefon: 606 384 400
  • Web: http://www.sptlomnice.cz

SpT, turistický oddíl mládeže č. 19076

Sdružení pro Tábor (SpT) pořádá dětské letní tábory již od roku 1991. Během čtyř dvoutýdenních turnusů našimi tábory každé léto projde téměř 300 dětí, mnoho z nich se i opakovaně vrací v dalších letech. Organizaci zajišťují týmy zkušených vedoucích, mnozí z řad odrostlých táborníků. Vedoucí našich táborů jsou nadšení dobrovolníci, kteří svou práci vykonávají bez nároku na honorář. Právě díky nim můžeme pořádat cenově dostupné tábory s jedinečnou atmosférou, které Vašim dětem přináší zážitky a přátelství na celý život.

Celotáborová etapová hra je hlavní náplní programu všech turnusů. Každý z nich má vybrané téma a k němu si připraví kostýmy, kulisy a scénky. Děti se tak dokáží opravdu vžít do děje a naplno si ho užít. Celá etapová hra je složená z menších herních aktivit, kde táborník soutěží jako jednotlivec či člen skupiny. Mimo hraní se také naučí práci s ohněm, uzly či mapou a seznámí se s dalšími tábornickými dovednostmi. Rovněž je třeba přiložit ruku k práci na chodu tábora a to nejen udržováním ohně v kamnech, úklidem společných prostor, mytím nádobí nebo škrábáním brambor. Při dobrém počasí je možné zajít na nedaleké koupaliště. Snažíme se celých čtrnáct dní naplnit láskou k přírodě, samostatností a utužováním přátelství.

Tábořiště Tallhoferův Dol leží v údolí sevřeném borovými lesy. Koupaliště se nachází ve vesnici. Tábořiště je vybaveno plně dle standardů vyhlášky č. 106/2004 Sb. O dětské rekreaci. Na tábořišti stojí kuchyňská budova, jídelna, chatičky, sprcha, suché záchody. Naši zdravotníci pečlivě dbají na úklid společných prostor, vedoucí pak na úklid stanů dětí. Každoročně je tábor monitorován hygienickou stanicí. Starší děti jsou ubytovány ve stanech typu Junák, které vyhovují normám vyhlášky č. 106 o dětské rekreaci. Stany sestávají z dřevěné, 0,75 cm vysoké podsady, ve které jsou zavěšena dvě lůžka pokrytá molitanovými matracemi. Ve středové uličce je dřevěná podlážka, pod lůžky malá rohož pro kufr. V roce 2021 jsme kompletně obnovili stanové celty, které samozřejmě nepropouští vodu. Nejmladší táborníci jsou ubytováni v čtyřlůžkových chatičkách

Tábory

Doktora! Najděte doktora!

Píše se rok 1869 a po proslulém britském objeviteli, doktoru Livingstonovi, se slehla zem.

4190 Kč
Brána do nebes

Místo, kde se země potkává s nebem… Místo, kde mraky ochraňují tajemné území… Olymp, to je to místo, které patří bohů.

2950 Kč
Jak vycvičit draka

Kdybyste si sbalili batoh, vyrazili na sever a šli tak dlouho, dokud by vás nezačaly hrozně bolet nohy a pak byste šli ještě minimálně stokrát tak daleko, tak dojdete až na pobřeží moře.

2950 Kč
Robin Hood – hrdina Sherwoodský

Píše se rok 1185 a ve svaté zemi vře nepokoj a válka.

2950 Kč
Korzáři Jeho Veličenstva

Přenesme se časem do dob, kdy po tyrkysových vlnách plachtily galeony a karavely, kde své místo nachází dobrodružství na moři, boj, vášeň a milostná střetnutí.

2950 Kč
Cesta bratří Nahay, návrat Manitou

Slunce prosvicovalo stěny chýše, ve které ležel starý náčelník kmene Nahay.

2950 Kč
Letopisy Narnie: Les, Sníh a pan

Když na tábořišti v Tallhoferově dole odemkneš těžkým, železným a léty zčernalým klíčem starý sklad, který se krčí vzadu za Hradem a podaří se Ti přestěhovat, nebo přelézt všechny staré krámy a harampádí, které se tam hromadí už od doby zmizení sester Tallhoferových, zjistíš, že v temném koutě stojí obrovská, starobyle vyřezávaná skříň.

2950 Kč
Šmoulové, aneb jak to skončí?

Všichni jistě dobře víme, že Gargamel netouží po ničem jiném, než se zmocnit všech Šmoulů, které by rád přimíchal do svého jedinečného lektvaru.

2950 Kč
Cesta kolem světa za 14.dní

Píše se rok 2013 a svět se točí kolem své osy přesně tak, jak má.

2950 Kč
Plavba za pokladem zatracených

Už je to několik týdnů, co městská garda v Hondur konečně uspěla ve svém honu na piráty a potopila nechvalně známou loď Svatou Annu i s celou její posádkou.

2950 Kč
Mafie

Termín “mafie“ původně nejspíše označoval “krásu” či “vznešenost”.

2950 Kč

Podobné organizace

...
Mamut z.s.
Hlavním cílem je pořádání letních zážitkových dětských a teenager táborů a jednodenní poznávacích výletů.
...
Lukafarm- Lucie Hamarčáková
Náš tábor je rodinného typu.